Coraz więcej osób decyduje się na zmianę kołdry całorocznej na letnią. Lekka i przyjemna w dotyku tkanina przyniesie ulgę podczas upałów i zapewni doskonały mikroklimat snu. Dzięki niewielkiej objętości można ją wyprać w pralce i szybko wysuszyć na zewnątrz. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści przemawiają za jej wyborem.

Dlaczego warto wybrać kołdrę letnią?

Kołdra letnia posiada mniej wypełnienia, przez co w naturalny sposób poprawia cyrkulację powietrza i odprowadza wilgoć, zapewniając zdrowy i komfortowy sen. Jest lekka, ale jednocześnie dobrze izoluje przed zimnem. Niewielkie rozmiary takiej kołdry umożliwiają jej swobodne przechowywanie i transport, dlatego bez problemu zabierzesz ją na letnie wakacje. Poza tym nie sprawi Ci trudności jej utrzymanie w czystości, ponieważ kołdrę letnią można wyprać w pralce i szybko wysuszyć na zewnątrz.

Rodzaje kołder letnich

Kołdry letnie różnią się gramaturą i typem wypełnienia. Najlżejsze będą kołdry standardowe z naturalnym wypełnieniem lub kołdry ultralekkie z mniejszą ilością syntetycznego wypełnienia będącego imitacją puchu. Pierwsze z wymienionych są idealnie dostosowane do warunków panujących w naszym kraju, dzięki czemu Twoja skóra będzie swobodnie oddychać, nie zatrzymując wilgoci i potu w czasie snu. Drugi wariant natomiast sprawdzi się w czasie naprawdę ciepłych nocy, zapewniając przyjemny i błogi stan. Mogą o nim pomyśleć alergicy, ponieważ nie przyciąga kurzu i roztoczy, które są najczęstszą przyczyną alergii.

Kołdra letnia czy cztery pory roku?

Alternatywą dla kołdry letniej i zimowej może być wersja całoroczna, która składa się z dwóch warstw kołdry połączonych rzepami, zatrzaskami lub zamkiem błyskawicznym. Takie rozwiązanie zapewni Ci odpowiednią termoizolację na całej powierzchni kołdry, przewiewność, puszystość i szybkie odprowadzanie wilgoci od ciała. Co prawda jest to większy wydatek niż zakup pojedynczej kołdry, jednak dzięki niemu będziesz mógł się cieszyć zdrowym i przyjemnym snem przez cały rok.